44-194 Knurów, ul. Szpitalna 7 (32) 235 11 83 sekretariat@komart.pl

Sadzonki do rozdania

W minioną sobotę, 19 maja 2018r. w Żorach odbyła się kolejna edycja akcji „Sadzonki do rozdania za eko-działania”, która miała na celu zachęcić do selektywnej zbiórki odpadów. Organizatorem był Urząd Miasta Żory – Zespół Gospodarowania Odpadami Komunalnymi wraz z naszą spółką Komart.

Mieszkańcy również w tym roku chętnie włączyli się do akcji, tłumnie przybywając do punktu w celu wymiany surowców. Odbierano makulaturę oraz sprzęt RTV/AGD w zamian przekazując sadzonki drzew, krzewów i kwiatów. Dzieci, które dotarły z rodzicami mogły spędzić czas wraz z Paniami ze Stowarzyszenia Kreatywna Warsztatownia z Knurowa na zabawach edukacyjnych. Wspólnie z dziećmi tworzyły różnego rodzaju prace, zarówno praktyczne jak i ozdobne, wykorzystując między innymi plastikowe butelki PET, nakrętki, patyczki po lodach, sznurek i wiele innych. Po ciężkiej i twórczej pracy, która wymagała dużo energii dzieci mogły ją uzupełnić słodyczami.

Pliki do pobrania

więcej

Za spalanie odpadów w domowym piecu grozi nawet 5000 zł

Jak co roku jesienią, wraz ze zbliżającym się okresem grzewczym, nasila się problem spalania śmieci w domowych piecach i paleniskach. To również okres porządkowania ogrodów i podwórzy. Problem ten dotyczy nie tylko domów jednorodzinnych poza miastem, ale również centrów miast, dzielnic, w których ciągle funkcjonuje indywidualne ogrzewanie oparte o piece kaflowe oraz tzw. "etażówki", które opalane są paliwami stałymi. Skala problemu obejmuje terytorium całego kraju.

więcej